Tarcze hamulcowe - Steinhof
englishdeutsch
Steinhof - bezpieczeństwo i jakość

 

Tarcze hamulcowe

Firma Steinhof proponuje bardzo ciekawą ofertę tarcz hamulcowych. Jej zakres obejmuje ponad 500 rodzajów referencji do większości marek samochodów osobowych i dostawczych.

Tarcze hamulcowe powstają z półfabrykatów pochodzących z renomowanych odlewni krajowych i zagranicznych, które w wielu przypadkach są także dostawcami dla światowych liderów w dziedzinie produkcji tarczy hamulcowych. Surowcem, z którego powstaje tarcza hamulcowa jest żeliwo szare zbliżone do 250 wg warunków PIMOT dla tego typu wyrobów. Jego skład chemiczny jest zgodny z normą PN-EW 1561 EN-GJL-250. Uzyskiwana twardość powierzchni roboczych zawiera się w granicach 170 - 240 HB. Tym samym powstające tarcze hamulcowe mają wysoką trwałość przy jednoczesnym zapewnieniu prawidłowej współpracy układu klocek-tarcza. Uzyskiwana dokładność obróbki to bicie osiowe powierzchni roboczej względem otworu i powierzchni bazowej mniejsze niż 0,03 mm oraz chropowatość poniżej 3,2 Ra. Obróbką wykańczającą jest szlifowanie. Praca z tarczami hamulcowymi nie wiąże się z nieprzyjemnymi wibracjami, gdyż tarcze wyważane są statycznie i dynamicznie.

Gotowe tarcze hamulcowe są zabezpieczane antykorozyjnie w sposób umożliwiający długotrwałe przechowywanie.

 

 

 

Przykładowe tarcze hamulcowe z oferty:

  


Nasze tarcze hamulcowe dedykowane są do następujących marek pojazdów:
Alfa Romeo, Audi, BMW, Citroen, Daewoo, Fiat, Ford, Lancia, Mazda, Mercedes, Opel, Peugeot, Renault, Saab, Seat, Skoda, VW

 

Powtarzalność parametrów zapewnia wdrożony system jakości ISO 9001 oraz nowoczesny park maszynowy. Produkty posiadają pozytywną opinię po testach i badaniach w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Samochodów Małolitrażowych "BOSMAL" w Bielsku Białej oraz posiadają certyfikat na znak bezpieczeństwa "B".

W celu podniesienia prestiżu prowadzone są również badania i prace nad tarczami przeznaczonymi do jazdy wyczynowej i do tuningu. Już teraz mamy powody do zadowolenia ponieważ dostępnych jest kilka wzorów tarcz tuningowych. O jakości oferowanych przez naszą firmę tarcz hamulcowych oraz atrakcyjności oferty świadczy dynamicznie rozwijający się eksport, w tym także na bardzo wymagający rynek niemiecki.